18 letno smoking 1klei telefon dovery 1

Ключавая ідэя рэалізацыі праекта» Крок " у 2022/2023 навучальным годзе – расказаць навучэнцам аб важнейшых дасягненнях Рэспублікі Беларусь за гады незалежнасці з выкарыстаннем вынікаў шматгадовых сацыялагічных даследаванняў, якія характарызуюць развіццё розных сфер грамадскага жыцця нашай краіны. Дадзеныя даследаванні праведзены аналітычным цэнтрам ЕсооМ і сталі асновай праекта «гонар за Беларусь», які рэалізуецца сумесна з газетай «СБ. Беларусь сёння».

Матэрыялы праекта знайшлі адлюстраванне ў навучальных выданнях «гонар за Беларусь», якія выпушчаныя ў выглядзе дапаможнікаў для педагогаў і навучальнага нагляднага дапаможніка (плакатаў). Электронныя версіі дадзеных навучальных выданняў размешчаны ў вольным доступе на нацыянальным адукацыйным партале (https://adu.by / Галоўная / адукацыйны працэс. 2022/2023 навучальны год / арганізацыя выхавання). Мерапрыемствы праекта» Школа актыўнага грамадзяніна " для вучняў VIII–XI класаў будуць праводзіцца кожны чацвёрты чацвер месяца ў адпаведнасці з прыкладнай тэматыкай (дадатак 1).

З мэтай выхавання пачуцця адказнасці за будучыню Радзімы, пашырэння і сістэматызацыі ведаў вучняў аб падзеях Другой сусветнай і Вялікай Айчыннай войнаў з 2022/2023 навучальнага года а ў рамках праекта «Крок» рэкамендуецца арганізаваць вывучэнне гісторыі Вялікай Айчыннай вайны з выкарыстаннем распрацаванага вучэбна-метадычнага комплексу (дапаможнік «Вялікая Айчынная вайна савецкага народа (у кантэксце Другой сусветнай вайны)», хрэстаматыі, атласа).

Мерапрыемствы праекта» Крок " па вывучэнні гісторыі Вялікай Айчыннай вайны праводзяцца два разы на месяц у рамках інфармацыйнай гадзіны (першы і трэці чацвер месяца); тэматыка заняткаў прадстаўлена ў Дадатку 2.

Метадычныя і інфармацыйныя матэрыялы для рэалізацыі праекта размешчаны на нацыянальным адукацыйным партале (https://adu.by / Педагогам / Школа актыўнага грамадзяніна).